Podnikatelé vs. zaměstnanci

Především pro ty, kdo se rozhodují mezi kariérou zaměstnance nebo podnikatele a nemohou se stále rozhodnout, byla určena akce Podnikatelé vs. zaměstnanci, která se konala dne 12. října 2016 v podvečer v Kruhové hale ČZU.

Dva rozdílné světy zastupovaly týmy složené ze členů podnikatelského inkubátoru Point One v čele s jeho manažerkou Gábinou Koláčkovou a ze stážistů z Kariérního centra a jeho vedoucího Přemyslem Gubanim. Večerem provázela kapela Vasilův Rubáš, která se zhostila nejen moderátorské role, ale hrála i své nejlepší písně.

Přestože šlo o souboj nevážný, oba znepřátelené týmy se jednotlivých disciplín zhostily více než s vervou. První kolo změřilo schopnosti týmu v prezentaci a improvizaci, které jsou nezbytně důležité jak ve firemním, tak v podnikatelském prostředí. Soutěžící dostali za úkol spontánně hovořit k publiku s pomocí slidů, které viděli prvně v životě až při soutěži na pódiu. Zde výrazně lepším projevem zabodoval tým Kariérního centra a získal tak první bod. Ve druhé soutěžní disciplíně, o kterou se postarala zástupkyně České spořitelny Kateřina Průchová, měly týmy důležitý úkol – podpis dokumentu. Cesta k němu byla ovšem klikatá, a to doslova – soutěžící museli proběhnout slalomem z kuželů s nasazenými brýlemi, které navozují pocit tří promile alkoholu v krvi. Zde své kvality projevil tým Point One a vyrovnal bodové skóre.

Další disciplínu si pro týmy a jejich kouče spontánně připravili moderátoři večera – členové kapely Vasilův Rubáš. Tato soutěž prověřovala spolupráci v týmu – každý musel vypít co nejrychleji jeden půllitrový nápoj a předat štafetu dále. Zde se opět projevil talent Point One, a tím se rázem dostal do vedení. Pro každého pracovníka, jak zaměstnance, tak podnikatele, je nezbytný odpočinek. To testovala další disciplína – opět pod taktovkou České spořitelny, která zapůjčila sedací vaky. Soutěžící dostali za úkol naplnit vaky vzduchem a lehnout si na ně. Tady o vteřinu zvítězil tým zaměstnanců. Skóre se tedy vyrovnalo a přešlo se na disciplínu poslední, rozhodující. O tu se postaral Olda Bradáč z dobrovolných suchdolských hasičů a jednotlivé týmy měly za úkol hasit průšvih na pracovišti.

Každý ze soutěžících si musel na sebe obléct hasičský oblek včetně bot, rukavic, přilby a dýchacího přístroje, nabrat vodu do víčka od zavařovací sklenice a utíkat s ní uhasit hořící svíci. Následně přiběhl zpět a oblek předal dalšímu ze svého týmu, který měl celý proces zopakovat až do posledního člena. Vyrovnanost celého souboje se projevila i zde, kdy oba týmy dokončily soutěž nastejno. Přistoupit se tedy muselo k další disciplíně, tzv. rychlé smrti, kdy každý z týmu nasadil nejzdatnějšího člena a ti se utkali v disciplíně sociálně-kulturní – exování piva. Přestože oba bojovníci byli profesionálové, o milisekundu byl rychlejší stážista z Kariérního centra. Zařídil tak svému týmu prvenství a krásné ceny, které do soutěže věnovala Becherovka, Česká spořitelna a Česká zemědělská univerzita v Praze.

Do boje byli zapojeni i přítomní diváci. Mohli sázet na vítěze jednotlivých kol a v případě, že si správně tipli, obdrželi pivo zdarma od společnosti Hubertus Kácov. Po skončení soutěžní části pokračovala volná zábava, kterou hudbou doprovodila kapela Vasilův Rubáš.