Poplatek za přijímačky lze nově uhradit platební kartou online

ČZU zavádí nový způsob úhrady poplatku za přijímací řízení, a to online prostřednictvím platební karty. V rámci podání elektronické přihlášky na serveru http://prijimacky.czu.cz tak uchazeč může po potvrzení přihlášky jednoduše kliknout na tlačítko Zaplatit kartou on-line a prostřednictvím platební brány GP WebPay snadno zaplatí poplatek za přijímací řízení.

Odpadá tak složité vyplňování složenek nebo přepisování čísel účtů, variabilních symbolů nebo dalších údajů. Uchazeč bude mít zaplacení částky online potvrzeno přímo v systému elektronické přihlášky, a to ihned po provedení transakce prostřednictvím karty, na které jsou povoleny internetové transakce. Odpadá tak kontrola, zda platba na účet univerzity skutečně dorazila. Novým způsobem placení je prakticky eliminováno riziko chyb při přepisování údajů k platbě. Úhrada prostřednictvím GP WebPay je zabezpečena a uchazeč za její využití nehradí žádné nadstandardní transakční poplatky. Samozřejmě zůstává možnost poplatek uhradit i tradičními způsoby.

Po zavedení čistě elektronických přihlášek v loňském roce se jedná o další významný krok směrem k plné elektronizaci přijímacího řízení, kdy lze nyní veškeré úkony učinit online v jednom kroku a na jednom místě.