Zeptej se PEFáků – studenti vítají nové studenty

Letos poprvé přichystal tým studentů z Provozně ekonomické fakulty pro jejich nově nastupující kolegy akci „Zeptej se PEFáků“ s cílem usnadnit jim jejich velkou životní změnu – nástup na univerzitu.

Prvních 14 dní semestru v Atriu PEF umístili informační stánek, kde se nováčci mohli ptát na cokoliv, co je zajímá, dostali novou kreslenou mapku areálu, ale také si mohli popovídat o zkušenostech zde na univerzitě nad šálkem Fair Trade kávy či čaje. Zároveň na studenty čekala řada doprovodných aktivit, možnost zúčastnit se soutěže o ceny - například tablet či externí disk, či se vyfotit u fotostěny s motivy PEF.

Studenti v červených tričkách ovšem neradili jen na stánku, ale také se pohybovali „v terénu“ po celém areálu univerzity. Nejčastější dotazy směřovaly na umístění učeben, připojení na wifi či obecné tipy při studiu. Do projektu se aktivně zapojilo 40 studentů - organizátorů, kteří celkem obsloužili více než 700 studentů, vypilo se přes 50 litrů kávy a čaje a akce také zasáhla tisíce studentů přes sociální sítě, kde se hlavně soustředila komunikační kampaň.

Hlavním cílem kampaně bylo budování brand image ČZU jako vstřícné a přátelské univerzity. „Sami si pamatujeme, jaké to bylo, když jsme na univerzitu nastoupili, pomocí naším novým kolegům chceme budovat jejich vztah k fakultě, aby jim nám tady s námi bylo dobře“, uvádí jedna z organizátorů, Martina Isabella Kunc, studentka 1. ročníku navazujícího magisterského oboru PEF. „Za celý tým pevně doufáme, že jsme novým studentům jejich nástup na univerzitu zpříjemnili“, říká vedoucí týmu studentů Ing. Jana Poláková z Provozně ekonomické fakulty. Akce Zeptej se PEFáků získala pozitivní ohlas z řad studentů a bude pokračovat také například v rámci dnů otevřených dveří.