Uplatnění absolventů

A co z tebe bude? Klasická otázka všech rodičů. Většinou je neuspokojí odpověď typu: krajinář. Následuje totiž otázka: a co to znamená? Díky našemu širokému záběru je skutečně z čeho vybírat. Snažíme se reagovat na aktuální potřeby společnosti, máme Radu pro spolupráci s praxí a studium upravujeme tak praxi na míru. Mezi naše témata současnosti patří klimatická změna, udržitelný rozvoj krajiny, udržitelné podnikání, potravinářství či nové technologie. Díky studiu na ČZU se tak můžete stát například krajinným architektem, lesníkem, agronomem, ale i marketingovým specialistou nebo třeba lesníkem. U nás ale hlavně platí jedno, podle našich statistik je po 6 měsících po absolvování jen mizivé procento našich bývalých studentů nezaměstnaných. Dlouhodobě se tato hodnota drží dokonce pod 2 procenty.

Na ČZU navíc rozvíjíme aktivity, abychom cestu od studenta k zaměstnanci všem usnadnili. V této oblasti je zejména aktivní naše Kariérní centrum, které kromě Veletrhu pracovních příležitostí organizuje akce, jako je Hackyourcareer, přednášky, workshopy. Naši odborníci jsou zájemcům k dispozici i  na individuální konzultace.

Chcete podnikat? Pomůže vám náš inkubátor

Point One, tak se jmenuje náš podnikatelský inkubátor, který pomáhá studentům v cestě za svými podnikatelskými sny. Našli jste díru na trhu, chcete se do toho vrhnout, ale nevíte přesně jak? Přihlaste se do inkubátoru a nastartuj své podnikání pod dohledem profesionálů! Na kontě mají už řadu úspěšných projektů, jako je Janova pec, Medárna, Dogsie či třeba Pálíto.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.